W Zakładzie Karnym w Cieszynie odbyło się spotkanie osadzonych z przedstawicielem Ośrodka Readaptacyjnego Śląskiej Fundacji „Błękitny Krzyż” z Bielska Białej.

Formy pomocy

Ośrodek Readaptacyjny w Bielsku-Białej jest placówką m.in. dla osób opuszczających jednostki penitencjarne, które nie mają, gdzie się udać i chcą dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. Ponadto ośrodek udziela wsparcia osobom zmagającym się z problemami uzależnień, bezdomności bądź pozostających w środowiskach dysfunkcyjnych.

Podczas spotkania pracownik fundacji przybliżył skazanym zasady ubiegania się o miejsce w ośrodku oraz przekazał informacje o formach pomocy, które skazani mogą otrzymać po opuszczeniu zakładu karnego.

Wieloletnia współpraca

Zakład Karny w Cieszynie od wielu lat współpracuje ze Śląską Fundacją „Błękitny Krzyż”. W oparciu o podpisane porozumienie wspólnie prowadzimy oddziaływania mające na celu rozwiązywanie problemów osób opuszczających jednostkę penitencjarną. W ramach współpracy w tutejszej jednostce odbywają się m.in. cykliczne spotkania z pracownikami „Fundacji”. Dzięki tym działaniom, wielu opuszczających Zakład Karny w Cieszynie mogło skorzystać z oferty ośrodka.

 

Tekst i foto: mjr Tomasz Głasek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej