Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Cieszynie przeprowadzili szkolenie z zakresu samoobrony i radzenia sobie w sytuacjach stresowych dla grupy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Cieszyna.

Bezpieczeństwo w pracy

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją werbalną i fizyczną. Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze ZK Cieszyn kpt. Waldemar Frolik oraz plut. Szymon Niemiec, będący zarazem instruktorami Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. Funkcjonariusze podzielili się swym bogatym doświadczeniem zawodowym i praktycznymi umiejętnościami pracy z agresywnymi podopiecznymi.

Praktyka przede wszystkim

Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszym etapie uczestnicy zapoznali się z technikami samoobrony oraz radzeniem sobie w sytuacjach stresowych. W drugiej części, które odbyło się w biurach pracowników MOPS, szkolenie polegało na praktycznym projektowaniu bezpiecznego miejsca pracy, niwelowaniu zagrożeń oraz zasad wzajemnej asekuracji i współpracy w przypadku ataku.

 

Tekst i foto: kpt. Tomasz Głasek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej