Funkcjonariusze Służby Więziennej przeszkolili pracowników MOPS
Bezpieczeństwo w pracy
Celem szkolenia było przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją werbalną i fizyczną. Szkolenie poprowadzili funkcjonariusze ZK Cieszyn kpt. Waldemar Frolik oraz plut. Szymon Niemiec, będący zarazem instruktorami Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. Funkcjonariusze podzielili się swym bogatym doświadczeniem zawodowym i praktycznymi umiejętnościami pracy z agresywnymi podopiecznymi.
Praktyka przede wszystkim
Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszym etapie uczestnicy zapoznali się z technikami samoobrony oraz radzeniem sobie w sytuacjach stresowych. W drugiej części, które odbyło się w biurach pracowników MOPS, szkolenie polegało na praktycznym projektowaniu bezpiecznego miejsca pracy, niwelowaniu zagrożeń oraz zasad wzajemnej asekuracji i współpracy w przypadku ataku.
Tekst i foto: kpt. Tomasz Głasek









