Dzień Godności
Tradycyjnie w murach Uniwersytetu spotkały się osoby z niepełnosprawnościami z różnych placówek, studenci, wolontariusze oraz wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem. W tym roku tematem przewodnim był „Świat filmu”.
Zakład Karny w Cieszynie po raz kolejny włączył się w organizację tego wydarzenia. Ten wyjątkowy dzień ma pomóc w przełamywaniu stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wydarzenie uświetniła obecność różnych służb. W trakcie przygotowanych warsztatów oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej można było spotkać przedstawicielki i przedstawicieli Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz leśników. Dzięki ich obecności, goście dowiedzieli się więcej o pracy tych instytucji oraz odświeżyli wiedzę związaną z codziennym dbaniem o bezpieczeństwo – zarówno swoje, jak i innych. Interakcje te sprawiły uczestnikom wiele radości i uśmiechu.
Tekst i foto: mjr Tomasz Głasek









