W dniach 20 – 23 sierpnia br. Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Suchej gościł najlepszych piłkarzy spośród funkcjonariuszy naszej formacji.

Zmagania odbywały się na obiektach w miejscowościach Serock i Świekatowo. W turnieju wzięło udział  osiem drużyn, reprezentujących okręgowe inspektoraty z: Szczecina, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Olsztyna, Katowic, Krakowa oraz Bydgoszczy. Pierwszego dnia mistrzostw odbyło się losowanie, po którym osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizowały w systemie każdy z każdym.

Historyczne zwycięstwo

Po dwudniowych zmaganiach, 23 sierpnia br. na stadionie w Świekatowie odbył się finał XVII Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Piłce Nożnej, w którym drużyna OISW Bydgoszcz spotkała się z drużyną OISW Szczecin. Funkcjonariusze reprezentujący Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy pewnie wygrali 5:1. Tym samym pierwszy raz w historii wygrali Mistrzostwa Polski Służby Więziennej w Piłce Nożnej. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem mistrzostw został ppor. Robert Kawałek z ZK w Potulicach.

Klasyfikacja końcowa XVII Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Piłce Nożnej przedstawia się następująco: