W dniach 6-8 marca 2019r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyły się VIII Mistrzostwa Służby Więziennej w Pływaniu, w których udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

72. uczestników z 14 okręgowych inspektoratów Służby Więziennej wystartowało w 7 konkurencjach. Kobiety i mężczyźni zmagali się indywidualnie na dystansie 50 m stylem klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Organizatorzy zaplanowali także jedną konkurencję drużynową, sztafetę 4 x 50 m stylem dowolnym. Okręg białostocki reprezentowali zawodnicy z Zakładu Karnego w Przytułach Starych. Drużyna w składzie Katarzyna Dąbrowska, Norbert Markowski, Krzysztof Berkowski, Krzysztof Wiśniewski oraz Łukasz Siennicki uplasowała się w klasyfikacji generalnej na 8. miejscu. Gwiazdą mistrzostw była nasza reprezentantka Katarzyna Dąbrowska, która w swoim debiucie, w całej klasyfikacji nie miała sobie równych. Wygrywając wszystkie konkurencje indywidualne kobiet, zdobyła trzy złote medale, została najlepszą zawodniczką mistrzostw. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy w wyścigu sztafetowym, na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym, gdzie walcząc zacięcie do samego końca zdobyli brązowy medal (do złota zabrakło zaledwie 0,6 sekundy).

opracował: mł. chor. Krzysztof Wiśniewski