W dniu 5 października 2019 st. kpr. Jarosław Bołądz wziął udział w X turnieju No Gi Fight Grappler Cup w Mińsku Mazowieckim.

Podium

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Przytułach Starych startował w zawodach Brazylijskiego jiu jitsu w kategorii niebieskich pasów w wadze do 91,5 kg. Turniej stał na wysokim poziomie, startowali w nim zawodnicy z całego kraju. Zmagania Jarek rozpoczął od walki ćwierćfinałowej, którą wygrał, następnie w walce półfinałowej przegrał, po decyzji sędziowskiej z zawodnikiem z Warszawy, który okazał się zwycięzcą całego turnieju. Ostatecznie st. kpr. Jarosław Bołądz zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal turnieju.

Trenuje 6 lat

Brazylijskie jiu jitsu zaczął trenować od 2013 roku w klubie Berserker's Team Ostrołęka. Jest to sztuka walki, w której nie zadaje się uderzeń, polega ona na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się. Brazylijskie jiu jitsu posiada w sobie dużo elementów samoobrony i jest przydatne w życiu codziennym stwierdził Jarek. W warunkach Służby Więziennej tego rodzaju umiejętności są szczególnie istotne.

Opracowała: mjr Agnieszka Chaberek