3 kwietnia br. był dniem szczególnym w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Suchej – odbyło się uroczyste zakończenie pilotażowego kursu przygotowawczego dla funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Celem szkolenia było nie tylko przekazanie wiedzy z zakresu przepisów oraz międzynarodowych standardów wykonywania kary pozbawienia wolności, ale także kształtowanie właściwej postawy funkcjonariusza – opartej na odpowiedzialności, profesjonalizmie i poszanowaniu praw człowieka.

Ideą 3-miesięcznego kursu było kompleksowe przygotowanie do realizacji podstawowych zadań ochronnych oraz zrozumienia współczesnej misji więziennictwa.

Podczas uroczystości Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, mjr Justyna Kosicka, podkreśliła w swoim wystąpieniu, że zakończenie kursu to nie tylko zwieńczenie etapu szkolenia, ale przede wszystkim początek wymagającej służby, opartej na odpowiedzialności, odwadze i szacunku dla drugiego człowieka. Zwróciła uwagę na znaczenie profesjonalizmu, współpracy oraz podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, a także na fakt, że mundur jest symbolem zaufania publicznego i ogromnej odpowiedzialności.

Na koniec, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz nadziei, która płynie z odradzającego się życia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim funkcjonariuszom, którzy pozytywnie ukończyli kurs przygotowawczy!

Życzymy Wam dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z pełnionej służby oraz wytrwałości w realizacji codziennych obowiązków.

Tekst: kpt. Emilia Michalska 

Zdjęcia: kpr. Natalia Wesołowska 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej