Spotkanie z AA
Z ramienia przedstawicieli ruchu AA w spotkaniu udział wzięli: Pan Radek - koordynator regionu niesienia posłania Anonimowych Alkoholików do Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych, Pan Zbyszek - były koordynator, Pan Leszek - łącznik AA do Zakładu Karnego we Wronkach, Pan Tomek - powiernik klasy B.
Podczas spotkania omówiono dotychczasową owocną współpracę oraz ustalono jej dalsze kierunki. Strony zgodnie dostrzegały wagę jaką niesie ze sobą w procesie zdrowienia oraz resocjalizacji możliwość uczestnictwa osób pozbawionych wolności w mityngach prowadzonych przez przedstawicieli ruchu AA. Ustalono potrzebę organizacji spotkań informacyjnych dla kadry penitencjarnej z przedstawicielami ruchu, omówiono wzajemne potrzeby których spełnienie zaowocuje jeszcze lepszą współpracą. Panowie z ruchu AA przekazali na ręce Dyrektora liczne materiały dotyczące funkcjonowania ruchu, które zostaną rozdysponowane do jednostek podległych OISW w Poznaniu.
Tekst: mjr Marcin Cieśla, mjr Robert Gdowski









