5 lutego, w siedzibie OISW w Poznaniu, odbyło się spotkanie Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu płk. Roberta Jóźwiaka z Wiceprzewodniczącym Rady Izby Komorniczej w Poznaniu Maciejem Bankiewiczem.

W trakcie spotkania podpisano prozumienie o współpracy między Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Poznaniu a Izbą Komorniczą w Poznaniu.

Celem porozumienia jest wzajemna pomoc w realizacji ustawowych zadań, w szczególności podnoszenia kwalifikacji funkcjonariuszy Służby Więziennej i komorników sądowych i asesorów komorniczych, wspierania wzajemnych inicjatyw oraz wymiana doświadczeń i wiedzy.

Strony zobowiązły się do:

- wymiany informacji i doświadczeń specjalistycznych, w tym w ramach wydarzeń o charakterze lokalnym i międzynarodowym;

- organizacji i realizacji zajęć teoretycznych;

- organizacji wspólnych konferencji, sympozjów i warsztatów;

- zapobiegania przestępczości i przeciwdziałania powrotowi do przestępstwa oraz kształtowania społecznie pożądanych postaw skazanych;

- współuczestniczenia w prowadzeniu szkoleń, programów resocjalizacji oraz zajęć dla osób pozbawionych wolności.

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej