Kolejny raz drużyna pływacka reprezentująca jednostki penitencjarne okręgu koszalińskiego stanęła na podium Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Pływaniu.

Wśród czternastu reprezentacji z całej Polski penitencjarnej na VIII Mistrzostwach Polski Służby Więziennej w Pływaniu wystąpiła reprezentacja wyłoniona w ramach Mistrzostw Okręgowych w Pływaniu w składzie: ppor. Tomasz Maślanka – AŚ Słupsk, st. chor. Piotr Szarkowski – ZK Koszalin, mł. chor. Wojciech Kwapis – AŚ Słupsk, kpr. Rafał Nowakowski – ZK Koszalin, szer. Kamila Bętkowska – ZK Koszalin, szer. Sebastian Kapiszka – AŚ Słupsk. W dniu 7 marca 2019 r. po zaciętej rywalizacji w biegach indywidualnych i sztafetowych ogłoszono, że w klasyfikacji pucharowej na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z OISW Koszalin. Na podium razem z koszalińską ekipą stanęły drużyny z OISW w Katowicach na pierwszym miejscu oraz OISW w Bydgoszczy na miejscu drugim.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kpr. Rafał Nowakowski, który w ogólnej klasyfikacji indywidualnej zajął trzecie miejsce. Dzięki swoim startom na dystansach 50m stylem dowolnym (drugie miejsce) oraz na 50m stylem klasycznym (trzecie miejsce) miał znaczny wkład w osiągnięcie drużyny.

Warto podkreślić, że drużyna pływacka OISW w Koszalinie już trzeci raz jest na podium Mistrzostw Polski SW w Pływaniu. Zawody odbywają się cyklicznie co dwa lata na pływalni OSSW w Kulach, który przeszedł gruntowną modernizację.

Tekst: ppor. Tomasz Maślanka