Szkolenie rzeczników prasowych dyrektorów jednostek podstawowych okręgu bydgoskiego w Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia w Warszawie
Radio "od kuchni"
W szkoleniu udział wzięli rzecznicy prasowi dyrektorów jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego, którzy na co dzień relacjonują to co dzieje się za więziennym murem. Uczestnicy podczas wizyty w Polskim Radiu mieli okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki i Polskiego Radia Kierowców, odwiedzili również studia nagraniowe, Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, Archiwum Polskiego Radia, newsroom oraz redakcję Portalu polskieradio.pl.
Podczas szkolenia odbyły się także spotkania z dziennikarzami, podczas których udzielił odpowiedzi na wszystkie nurtujące rzeczników pytania. Elementem szkolenia był także wykład pt. „Prawda czy ściema? Tropimy informacyjne pułapki”, a na zakończenie odbyła się dyskusja nt. sprawdzania wiarygodności informacji – wyszukiwania alternatywnych źródeł do potwierdzenia danej informacji.
Zorganizowane szkolenie pozwoliło na lepsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania mediów, w tym sposobów przygotowywania materiałów, selekcji informacji oraz dynamiki pracy redakcji radiowej. Bezpośredni kontakt rzeczników z praktyką radiową umożliwi rzecznikom jeszcze bardziej świadome i efektywne komunikowanie się z dziennikarzami.
Tekst: mjr Agnieszka Wollmann
Zdjęcia: rzecznicy prasowi okręgu bydgoskiego









