Szkolenie, które obejmowało zwiedzanie rozgłośni radiowej i poznanie "Sekretów radia”, spotkanie z dziennikarzami oraz udział w wykładzie pt. „Prawda czy ściema? Tropimy informacyjne pułapki” zorganizował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Radio "od kuchni"

W szkoleniu udział wzięli rzecznicy prasowi dyrektorów jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego, którzy na co dzień relacjonują to co dzieje się za więziennym murem. Uczestnicy podczas wizyty w Polskim Radiu mieli okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki i Polskiego Radia Kierowców, odwiedzili również studia nagraniowe, Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, Archiwum Polskiego Radia, newsroom oraz redakcję Portalu polskieradio.pl.

Podczas szkolenia odbyły się także spotkania z dziennikarzami, podczas których udzielił odpowiedzi na wszystkie nurtujące rzeczników pytania. Elementem szkolenia był także wykład pt. „Prawda czy ściema? Tropimy informacyjne pułapki”, a na zakończenie odbyła się dyskusja nt. sprawdzania wiarygodności informacji – wyszukiwania alternatywnych źródeł do potwierdzenia danej informacji.

Zorganizowane szkolenie pozwoliło na lepsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania mediów, w tym sposobów przygotowywania materiałów, selekcji informacji oraz dynamiki pracy redakcji radiowej. Bezpośredni kontakt rzeczników z praktyką radiową umożliwi rzecznikom jeszcze bardziej świadome i efektywne komunikowanie się z dziennikarzami.

 

Tekst: mjr Agnieszka Wollmann

Zdjęcia: rzecznicy prasowi okręgu bydgoskiego 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej