Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy był organizatorem spotkania informacyjno-szkoleniowego przedstawicieli Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z kadrą kierowniczą jednostek organizacyjnych Służby Więziennej okręgu bydgoskiego.

W spotkaniu, kóre odbyło się na terenie gdańskiego aresztu śledczego udział wziął płk Marek Rogoziński - Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy, specjaliści OISW w Bydgoszczy z pionu penitencjarnego oraz ochrony i komórki ds. organizacyjno-prawnej, a także dyrektorzy jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego oraz kierownicy działów penitencjarnych i ochrony oraz komórki ds. organizacyjno-prawnej. Rzecznika Praw Obywatelskich reprezentowała Beata Tarnawska-Domalewska - Zastępca Pełnomocnika Terenowego RPO w Gdańsku oraz Estera Tarnowska-Furche. 

Cel spotkania

Tematyka spotkania obejmowała m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem, legalizmem działań, standardami traktowania osób pozbawionych wolności, przejrzystością procedur, a także trybem rozpatrywania skarg i współpracą z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie było również okazją do omówienia najczęściej występujących problemów zgłaszanych przez osoby pozbawione wolności oraz wymiany doświadczeń w obszarach istotnych dla codziennego funkcjonowania jednostek penitencjarnych.

Spotkanie stanowiło ważny krok w kierunku pogłębienia współpracy między Służbą Więzienną a Rzecznikiem Praw Obywatelskich, służąc wzmocnieniu ochrony praw osób pozbawionych wolności oraz podnoszeniu standardów funkcjonowania jednostek penitencjarnych. 

 

Tekst: mjr Sebastian Kłosiński/ mjr Agnieszka Wollmann

Zdjęcia: mjr Marek Stuba/ mjr Aleksandra Kwestorowska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej