W Areszcie Śledczym w Bytomiu rozpoczął działalność Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy został utworzony na 30 miejsc przeznaczonych dla osadzonych. Celem oddziału jest objęcie całodobową opieką i leczeniem osadzonych, którzy zakończyli fazę leczenia szpitalnego, leczenia operacyjnego, bądź ukończyli proces diagnozowania i nie wymagają dalszej hospitalizacji. Ze względu na stan zdrowia, stopień niepełnosprawności lub brak zdolności do samodzielnej egzystencji wymagają stałego nadzoru pielęgnacyjnego i opieki.

W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym nad osadzonymi opiekę będą sprawować lekarze, pielęgniarki i opiekunowie medyczni oraz osadzeni, którzy ukończyli kurs zawodowy opiekun/asystent osób starszych i niepełnosprawnych.

zdjęcia, tekst: ppor. Wiktoria Michalik

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej