Otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Areszcie Śledczym w Bytomiu
Zakład Opiekuńczo - Leczniczy został utworzony na 30 miejsc przeznaczonych dla osadzonych. Celem oddziału jest objęcie całodobową opieką i leczeniem osadzonych, którzy zakończyli fazę leczenia szpitalnego, leczenia operacyjnego, bądź ukończyli proces diagnozowania i nie wymagają dalszej hospitalizacji. Ze względu na stan zdrowia, stopień niepełnosprawności lub brak zdolności do samodzielnej egzystencji wymagają stałego nadzoru pielęgnacyjnego i opieki.
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym nad osadzonymi opiekę będą sprawować lekarze, pielęgniarki i opiekunowie medyczni oraz osadzeni, którzy ukończyli kurs zawodowy opiekun/asystent osób starszych i niepełnosprawnych.
zdjęcia, tekst: ppor. Wiktoria Michalik









