W ramach cyklicznych spotkań z członkami wspólnoty Anonimowych Alkoholików w dniu 13.01.2026 r. w Areszcie Śledczym w Bytomiu odbył się miting otwarty.

Na terenie bytomskiego aresztu systematycznie odbywają się spotkania osadzonych z członkami wspólnoty Anonimowych Alkoholików, którzy nie odbywają kary pozbawienia wolności. W trakcie nich dzielą się oni swoimi doświadczeniami i dają wsparcie skazanym, którzy chcą utrzymywać abstynencję po opuszczeniu więziennych murów. Spotkania mają za zadanie uświadomić danej osobie jej sytuację oraz problem z którym się zmaga. 

W dniu 13.01.2026 r. w naszej jednostce odbył się miting otwarty Anonimowych Alkoholików, w którym wzięli udział skazani uzależnieni od alkoholu, a także ich rodziny oraz członkowie wspólnoty. Spotkanie oprócz chrakteru terapeutycznego przyczyniło się do integracji osób odbywających karę pozbawienia wolności z ich bliskimi.

Współpraca ze wspólnotą Anonimowych Alkoholików wspiera i wzmacnia skuteczność realizowanych przez dział penitencjarny rozbudowanych oddziaływań readaptacyjnych, które zorientowane są na profilaktykę uzależnień.

 

tekst i zdjęcie: por. Szymon Dziombek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej