W dniach 02-05 października 2018r. na strzelnicy Zakładu Karnego w Czarnem odbyły się kolejne Okręgowe Zawody Strzeleckie Służby Więziennej Okręgu Koszalińskieg

W zawodach wzięło udział 7 czteroosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie jednostki organizacyjne podległe Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Koszalinie. Podczas trwania zawodów rozegrano cztery konkurencje strzeleckie, których wyniki uwzględniano w klasyfikacji drużynowej, klasyfikacji indywidualnej kobiet oraz klasyfikacji indywidualnej mężczyzn. Uczestnicy zmagali się pomiędzy sobą w dwóch strzelaniach dokładnych oraz dwóch dynamicznych, po jednym z każdego strzelając z 9mm pistoletu P-99 Walther oraz 9mm pistoletu maszynowego wz.06. O kolejności miejsc zajętych przez poszczególne drużyny oraz indywidualnie przez zawodników i zawodniczki decydowała suma punktów uzyskanych we wszystkich konkurencjach strzeleckich. Najlepszą drużyną okazali się funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czarnem. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Aresztu Śledczego w Koszalinie, natomiast trzecie – funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Słupsku. W klasyfikacji indywidualnej kobiet na pierwszym miejscu zawody ukończyła mł. chor. Katarzyna Berezowska z Zakładu Karnego w Czarnem. Druga w kolejności była mł.chor. Danuta Grzyb z Aresztu Śledczego w Koszalinie, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale ppor. Emili Zalewskiej z Zakładu Karnego w Wierzchowie. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na pierwszym miejscu zawody ukończył ppor.Mariusz Jeżak z Aresztu Śledczego w Koszalinie. Na drugim, miejscu st.sierż. sztab. Piotr Michnowicz z Zakładu Karnego w Czarnem. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął sierż. Adam Sobczak z Aresztu Śledczego w Słupsku. Zwycięzców konkurencji zespołowych i indywidualnych nagrodzono pucharami i medalami. W tym roku nagrodą główną dla zwycięzców Okręgowych Zawodów Strzeleckich był puchar przechodni ufundowany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie płk Jacek Wiśniewski. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy z podziękowaniem za udział w zawodach. Podczas strzelań zachowane zostały zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Rywalizacja toczyła się w sportowej, miłej atmosferze. Innymi ważnymi aspektami zorganizowanych zawodów były wzajemna wymiana doświadczeń oraz nawiązanie nowych i zacieśnianie zawiązanych już wcześniej znajomości pomiędzy uczestnikami zawodów.

Tekst: por. Michał Rokita

Zdjęcia:kpt. Paweł Herchel