Wielki mistrz boksu za murami słupskiego aresztu
Podczas spotkania słynny bokser opowiadał nie tylko o wielkich walkach na światowych ringach, ale przede wszystkim o tym, jak ważne w życiu są dyscyplina oraz umiejętność podnoszenia się po porażkach.
Dla wielu osadzonych była to niezwykle cenna lekcja pokory oraz motywacja do pracy nad własnym charakterem. Wizyta mistrza stanowi element naszych działań resocjalizacyjnych poprzez sport. Wierzymy, że takie przykłady inspirują do pozytywnych zmian i pokazują, że każda runda w życiu daje szansę na lepszy wynik.
W programie wizyty znalazły się także rozmowy o wzlotach i upadkach w karierze sportowej, motywacji do pracy nad sobą oraz zmianie dotychczasowej drogi życiowej. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i autografów. Gość wykazał się ponadto nietuzinkowym poczuciem humoru, czym zyskał sympatię osadzonych.
Dziękujemy Panu Andrzejowi Gołocie za poświęcony czas i ogromną dawkę pozytywnej energii.
Tekst/zdjęcia: chor. Elżbieta Rybak-Gręzak









