34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!
Tę inicjatywę po raz kolejny wsparli funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Poznaniu oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu. W tym roku wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zbieraliśmy środki na wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Hasłem przewodnim finału było: „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich stworzone zostało specjalnie na tę okoliczność ,,miasteczko mundurowe’’ gdzie funkcjonariusze poznańskiego aresztu wraz z funkcjonariuszami Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej i innymi służbami mundurowymi wspólnie kwestowali.
Miasteczko mundurowe okazało się tłumnie odwiedzaną atrakcją. My chcieliśmy opowiedzieć, pokazać na czym polega praca funkcjonariuszy na co dzień, również tych czworonożnych. Zapraszaliśmy do obejrzenia od środka pojazdu operacyjno-konwojowego oraz zaprezentowaliśmy środki ochrony osobistej takie jak kamizelka ochronna czy też tarcze. Odwiedzający nas goście mieli całą masę pytań wykraczających poza nasze plany. Niektórzy pytali o nasze najtrudniejsze sytuacje ze służby, inni pytali o nasze motywacje do pracy, jeszcze inni o to, do kogo należy wnioskować, żeby móc odbywać karę pozbawienia wolności w Systemie Dozoru Elektronicznego. Na wszystkie pytania udzieliliśmy odpowiedzi!
W „miasteczku mundurowym”, w trakcie finału odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy, loterie oraz charytatywne licytacje.
Poza wsparciem i obecnością w dniu finału, funkcjonariusze aresztu śledczego przekazali do Sztabu Politechniki Poznańskiej rękodzieła wykonane przez osadzonych przebywających w oddziałach mieszkalnych oraz w Oddziale Terapeutycznym Oddziału Zewnętrznego w Koziegłowach. Prace nadal można licytować na stronie sztabu.









