por. Marek Meliński wraz z drużyną zajął II miejsce w klasyfikacji służb mundurowych

W nocy z 18 na 19 maja w miejscowości Kąty Wrocławskie odbył się VIII Nocny Maraton z przygodami dla Służb Mundurowych i ich sympatyków. Trasa prowadziła po terenie Kątów Wrocławskich oraz okolicznych miejscowości. Przy założeniu bezbłędnej nawigacji zawodnicy mieli do pokonania dystans maratoński, czyli trochę ponad 42 km. Na trasie usytuowane były punkty kontrolne, do których dotrzeć trzeba było tylko na podstawie mapy. Na każdym z nich na zawodników czekały zadania z różnych dziedzin. Były zadania związane zarówno ze sprawnością fizyczną jak i umysłową. Na niektórych punktach niezbędna okazywała się doskonała współpraca drużyny, która była bardzo mocną stroną drużyny MKB. Na starcie tych wymagających zawodów na trasie pieszej stanęły 52 zespoły (składające się z 3 do 5 osób), z czego 11 drużyn stanowiło klasyfikację Służb Mundurowych, natomiast na trasie rowerowej wystartowało 16 drużyn.

Drużyna MKB Semper Humilis w skład której wchodziło 3 funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Kłodzku kpt. Piotr |Tondytko, por. Jarosław Włodarczyk, szer. Rafał Brzozowski oraz przedstawiciel Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie por. Marek Meliński starszy wychowawca działu penitencjarnego zajęła drugie miejsce w klasyfikacji służb mundurowych. Minimalne błędy nawigacyjne spowodowały, iż drużyna ostatecznie pokonała dystans 55 km w czasie 7 godzin i 2 minut 40 sekund. Impreza zakończyła się uroczystą dekoracją najlepszych drużyn, której dokonywał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Tomasz Raczyk, który swoim patronatem objął VIII edycję „Rysia”.

Drużyna już zapowiedziała start w kolejnej edycji „Rysia”, gdzie będziemy walczyć, aby odzyskać najwyższy stopień podium.

Tekst: por. Marek Meliński