Por. Leszek Poloczek funkcjonariusz Oddziału Zewnętrznego w Lublińcu Zakładu Karnego w Herbach z czasem 1:24:15 zajął 7 miejsce w swojej kategorii, jednocześnie był to najlepszy wynik wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej.

W Warce 25 sierpnia 2019 roku odbyły się III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Na zawody stawili się funkcjonariusze z różnych formacji m.in.: Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowa. Zawody odbyły się na dystansie 58 km w dwóch pętlach po 29 km. W większości trasa była płaska natomiast dojazd do finiszu poprzedzał podjazd 200 metrowy o nachyleniu prawie 15 procent i to on właśnie dzielił peleton na mniejsze grupy. Wyścig był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele prób ucieczek. Jedna z nich, tuż przed metą zakończyła się sukcesem. Wyścig był bardzo szybki o czym świadczy jego średnia prędkości, która wyniosła 41.6 km/h. Łącznie w zawodach wzięło udział 111 kolarzy. Leszek Poloczek z czasem 1 godziny 24 minut i 15 sekund w swojej kategorii zajął 7 miejsce. Biorąc pod uwagę czasy wszystkich zawodników na trasie nasz zawodnik uplasował się na 18 pozycji. Natomiast wśród funkcjonariuszy Służby Więziennej był 1.

opr.: Leszek Poloczek, Piotr Ciwiński