Systematycznie wspieramy Nadleśnictwo Wipsowo w pracach leśnych.
W 2023r. odbyła się po raz kolejny akcja sadzenia lasu. W dniu 30.10.2023r. osadzeniu z Oddziału Zewnętrznego w Kikitach uczestniczyli w sadzeniu młodych świerków na uprzednio przygotowanym terenie leśnym przy miejscowości Wipsowo.
Skazani wykazali się podczas sadzenia lasu sumiennością oraz pracowitością sadząc ponad 1 tys. sadzonek.
Liczymy na dalszy udział w inicjatywach, dzięki którym skazani zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu pielęgnacji terenów zielonych jakim są tereny leśne. Akcja sadzenia młodych drzew była zorganizowana przez Nadleśnictwo Wipsowo w porozumieniu z Zakładem Karnym w Barczewie-Oddziałem Zewnętrznym w Kikitach.
zdjęcia/tekst: mł. chor. Mariusz Dzikowski









