Sprzątanie cmentarza.
Z inicjatywy Służby Więziennej i w oparciu o dotychczasową współpracę z Nadleśnictwem Wipsowo, osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Kikitach, przed zbliżającym się powoli dniem 1 listopada uporządkowali teren starego Cmentarza, położonego w sąsiedztwie miejscowości Zerbuń. To kolejny raz kiedy Służba Więzienna nie pozostaje obojętna względem dawnych i zapomnianych miejsc pochówku.
Prace porządkowe zrealizowano w ramach programu readaptacyjnego „Ratujmy Zapomniane Cmentarze.
Podobnie jak w ubiegłych latach osadzeni porządkowali wyznaczony teren, usuwając chwasty, a także grabiąc liście, zbierając suche gałęzie oraz pozostające na terenie nekropolii śmieci.
Osadzeni z dużą chęcią wzięli w udział w inicjatywie, która była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem i faktem przemijania.
Tekst: kpt. Dariusz Koszuba
Zdjęcia: archiwum









