Służba Więzienna nie pozostaje obojętna względem dawnych i zapomnianych miejsc pochówku.

Z inicjatywy Służby Więziennej i w oparciu o dotychczasową współpracę z Nadleśnictwem Wipsowo, osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Kikitach, przed zbliżającym się powoli dniem 1 listopada uporządkowali teren starego Cmentarza, położonego w sąsiedztwie miejscowości Zerbuń. To kolejny raz kiedy Służba Więzienna nie pozostaje obojętna względem dawnych i zapomnianych miejsc pochówku.

 

Prace porządkowe zrealizowano w ramach programu readaptacyjnego „Ratujmy Zapomniane Cmentarze.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach osadzeni porządkowali wyznaczony teren, usuwając chwasty, a także grabiąc liście, zbierając suche gałęzie oraz pozostające na terenie nekropolii śmieci.

 

Osadzeni z dużą chęcią wzięli w udział w inicjatywie, która była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli, ale także okazją do zadumy nad własnym życiem i faktem przemijania.

 

Tekst: kpt. Dariusz Koszuba

Zdjęcia: archiwum

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej