Rękodzieła z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzięki aukcjom charytatywnym funkcjonariusze z ostrowskiego aresztu, po raz kolejny włączają się w pomoc potrzebującym.

Dary na licytacje

Wychowawczyni ds kulturalno-oświatowych ppor. Sylwia Stefanowska jak zawsze nie pozostała obojętna na prośbę o pomoc. Wraz z osadzonymi z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. w ramach programu resocjalizacyjnego AKADEMIA TATY I WOLONTARIUSZA przygotowała na licytację dla Leosia kilkadziesiąt poduszek, torebek, kuferków, obrazów itp., które już widzimy, że cieszą się dużym zainteresowaniem, choć zbiórka dopiero się zaczęła.

 

Mały Leoś zwany Lewkiem

Leoś Bejma urodził się w 2019 r. z jedną komorą serca. Przeszedł już 2 operacje i kilka cewnikowań serca. Jest wesołym chłopcem, lubi się bawić i wygłupiać, ale w miarę, gdy będzie rosnąć, jego serca przestanie dawać radę. Musi o nie walczyć już teraz. Rodzice Leosia zbierają pieniądze na jego operację w Klinice w Niemczech u prof. Edwarda Malca. Jest to niezbędna operacja, która nie uleczy Leona, ale da szansę na normalne życie przez kolejne lata.

 

 

Więcej na: https://www.sercedziecka.org.pl/potrzebuja-pomocy/8630-bejma-leon/

https://www.leonbejma.pl/

 

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Milena Garcarek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej