Drużyna Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu i jego Oddziału Zewnętrznego zajęła drugie miejsce w II Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Strzelectwie Dynamicznym.

O zawodach

Organizatorem II Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej w Strzelectwie Dynamicznym był ppłk Mariusz Cychowski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Rozgrywki odbyły się na Strzelnicy Lasów Państwowych w Plaskoszu. W zawodach wzięło udział 19 drużyn, w których skład wchodzili funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Leśnej oraz Straży Pożarnej. Każdy z zawodników musiał wykazać się umiejętnościami wymagającymi precyzji, szybkości i profesjonalizmu. Podczas zawodów uczestnicy musieli pokonać różnorodne tory przeszkód, symulujące sytuacje, które mogą napotkać w swojej codziennej służbie. Od szybkiego wyławiania celów, przez przeszkody, po dynamiczne zmiany pozycji - każdy element miał na celu sprawdzenie umiejętności strzeleckich i taktycznych.

Na podium

W konkurencji drużynowej zawodnicy używali strzelby powtarzalnej kal. 12 MOSSBER oraz 9mm Pistoletu P99 WALTHER.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zakład Karny w Sztumie.

II miejsce zajęła drużyna Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu i jego Oddziału Zewnętrznego, którą reprezentowali mł.chor. Paulina Puchała oraz st.kpr. Bartosz Kuchta.

Na III miejscu uplasowali się reprezentanci Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej.

Cel zawodów

Zawody strzeleckie dla funkcjonariuszy Służby Więziennej stanowią nie tylko okazję do rywalizacji, ale przede wszystkim przestrzeń do doskonalenia umiejętności i podnoszenia standardów w służbie społeczeństwu. Wydarzenia tego typu gromadzą funkcjonariuszy z różnych jednostek i służb mundurowych, dając możliwość nie tylko sprawdzenia swoich umiejętności, ale również wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska.

 

tekst: kpt. Karolina Sławińska

zdjęcia: mł.chor. Paulina Puchała

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej