Mistrzostwa Służby Więziennej w Wędkarstwie Spinningowym
Relacja z zawodów
Udział w zawodach wzięło 37 uczestników reprezentujących jednostki: Zakład Karny w Kwidzynie, Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu wraz z Oddziałem Zewnętrznym, Zakład Karny w Sztumie, Zakład Karny we Włocławku, Areszt Śledczy w Bydgoszczy, Oddział Zewnętrzny w Toruniu, Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim oraz Areszt Śledczy w Wejherowie. Zawody udało się rozegrać w miłej i koleżeńskiej atmosferze. W zawodach zwyciężyła drużyna Aresztu Śledczego w Bydgoszczy w składzie: Rafał Kromrych, Marcin Rybicki. Indywidualnie natomiast reprezentujący Zakład Karny we Włocławku Paweł Sierakowski. Największą rybą okazał się szczupak - 87cm, którą złowił Paweł Sierakowski reprezentujący Zakład Karny we Włocławku.
Zawody odbyły się przy współudziale Rady ds. Sportu i Rekreacji przy OISW w Bydgoszczy, Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Bydgoszczy oraz Zarządu Terenowego NSZZ FiPW Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego Nr 1 w Grudziądzu. Zwycięzcy uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu wędkarskiego, a wszyscy ich uczestnicy zapowiedzieli już chęć udziału w przyszłorocznych zawodach.
Łączymy pracę z pasją
Wędkarstwo to jedna z form odpoczynku, relaksu po służbie, to forma zajęcia zapewniającego czerpanie siły przed przystąpieniem do wykonywania kolejnych zadań. Tego typy zainteresowania udowadniają, że funkcjonariuszy może łączyć nie tylko praca, ale również posiadanie wspólnego hobby.
Tekst: mjr Marta Mazurska
Zdjęcia: chor. sztab. Łukasz Ogrodowski