Drużyny składające się z funkcjonariuszy Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu oraz jego Oddziału Zewnętrznego zmierzyły się z innymi zespołami w IX Okręgowych Mistrzostwach Służby Więziennej Smoczych Łodzi, które odbyły się w Malborku.

IX Mistrzostwa Służby Więziennej Smoczych Łodzi zostały zorganizowane przez Dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie, Zarząd Główny NSZZFiPW wraz z Zarządem Okręgowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Malbork – Marek Charzewski.

Ppłk Martę Jakubowską, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy podczas imprezy reprezentował kpt. Marceli Baranowicz, specjalista OISW w Bydgoszczy.

Smocze łodzie

Smocze łodzie to wodny sport wywodzący się z Chin, a jego tradycja sięga kilku tysięcy lat wstecz. Początek tego sportu w Polsce to końcówka lat 90.

W ostatnich latach cieszy się dużym powodzeniem wśród mundurowych dając okazję do dobrej zabawy, rywalizacji sportowej i aktywnego spędzenia czasu. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny.

Zawody

W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Były osady reprezentujące Służbę Więzienną z rożnych miast Polski okręgu bydgoskiego oraz zespół z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku i reprezentacja Muzeum Zamkowego w Malborku. Drużyny reprezentujące grudziądzką Służbę Więzienną składały się z funkcjonariuszy różnych pionów służby. Rozgrywki były pełne emocji, w powietrzu było czuć ducha rywalizacji. Oprócz czasów ważna była też współpraca zawodników, którą mundurowi trenują każdego dnia za murami więzień. Efekty tego współdziałania bez wątpienia również miały wpływ na klasyfikację turnieju.

Pierwsze miejsce zajęli funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Malborku. Drugie miejsce zajęła załoga Oddziału Zewnętrznego w Grudziądzu. Drużyna gospodarzy uplasowała się na miejscu III. Miejsce tuż za podium zajęli funkcjonariusze z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu.

Cel zawodów smoczych łodzi to przede wszystkim promowanie ducha zespołowego, współpracy i rywalizacji w duchu sportowej rywalizacji. To także świetna okazja do integracji społeczności, promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także czerpania radości z wspólnego wysiłku i emocji podczas wyścigów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!!!

 

Tekst: kpt. Karolina Sławińska

Zdjęcia: ppor. Julia Młynek

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej