Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego w Gdańsku-Przeróbce włączyli się w miejską inicjatywę „Rowerowy Gdańsk”, docierając do pracy na dwóch kółkach.

Zdrowie i kondycja w służbie

Jazda rowerem do pracy to nie tylko oszczędność czasu, ale również doskonały sposób na poprawę kondycji i samopoczucia. Funkcjonariusze podkreślają, że codzienne dojazdy rowerem pozytywnie wpływają na ich sprawność fizyczną, co ma szczególne znaczenie w wymagającej służbie.

Ekologia i przykład dla innych

Inicjatywa „Rowerowy Gdańsk” promuje transport niskoemisyjny, a udział funkcjonariuszy pokazuje, że zrównoważony transport może być praktycznym wyborem także w mundurowych formacjach. Ich zaangażowanie stanowi przykład dla innych mieszkańców, że dojazd do pracy na rowerze jest możliwy niezależnie od wykonywanego zawodu.

Wspólna integracja i promocja miasta

Akcja sprzyja również integracji środowiska funkcjonariuszy, którzy często spotykają się na trasach rowerowych, wymieniając doświadczenia i motywując się wzajemnie. Funkcjonariusze z Oddziału Zewnętrznego  uczestnicząc w miejskim projekcie, nie tylko dbają o zdrowie, ale także aktywnie promuje Gdańsk jako miasto przyjazne rowerzystom.
 

Tekst: ppor. Miłosz Przewodowski
Zdjęcia: st. szer. Jarosław Kontowicz

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej