Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej w dniu 16.03.2026r., miał przyjemność gościć Sędziów oraz pracowników z Sądu Rejonowego w Żywcu.

W spotkaniu brali udział Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej, Zastępca Kierownika Działu Penitencjarnego oraz Psycholog. Poruszano m.in. kwestie opracowania rozwiązań zwiększających efektywność współpracy. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość wymiany doświadczeń, omówienia realizacji zadań związanych z readaptacją społeczną osób odbywających kary pozbawienia wolności oraz objętych dozorem kuratorskim. Nasi goście zostali zapoznani z architekturą bielskiej jednostki penitencjarnej.

Prowadzący spotkanie oprócz odpowiedzi na szereg pytań, starali się również przybliżyć charakter pracy w Służbie Więziennej oraz sposoby oddziaływań resocjalizacyjnych prowadzonych wobec skazanych m.in. takich jak realizowane programy readaptacji i zatrudnienie.

Tekst: mł. chor. Tomasz Mamica, foto; mjr Tomasz Haura

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej