Uroczyste obchody Dnia Obrony Cywilnej w Bielskim Ratuszu
W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda śląski Marek Wójcik, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Krzysztof Gałuszka, przedstawiciele służb mundurowych oraz ppłk Ireneusz Łaciak z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zewnętrznego w Bielsku Białej.
Podkreślono, że skuteczny system bezpieczeństwa wymaga stałej współpracy wielu służb i instytucji. W dowód uznania za działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przedstawicielom służb wręczono pamiątkowe ryngrafy. Podczas uroczystości przekazano także nowy sprzęt przeznaczony do działań z zakresu reagowania kryzysowego i ochrony ludności.
Nawiązano również do zeszłorocznych podtopień i powodzi w Bielsku-Białej, podczas których to osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej pomagali w obliczu zagrożenia powodziowego na terenie Bielska-Białej.
Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie na co dzień współpracuje z Urzędem Miejskim oraz innymi służbami, biorąc udział w ćwiczeniach i szkoleniach przygotowujących do reagowania na sytuacje kryzysowe. Wszystkie te działania realizowane są z myślą o ochronie i bezpieczeństwie mieszkańców powiatu bielskiego.
tekst: mł. chor. Tomasz Mamica, foto; z archiwum miasta Bielsko-Biała









