W dniu 25 marca 2026 r. w Bielskim Ratuszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Obrony Cywilnej. Wydarzenie było okazją do podziękowań oraz podkreślenia roli służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wojewoda śląski Marek Wójcik, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Krzysztof Gałuszka, przedstawiciele służb mundurowych oraz ppłk Ireneusz Łaciak z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zewnętrznego w Bielsku Białej.

Podkreślono, że skuteczny system bezpieczeństwa wymaga stałej współpracy wielu służb i instytucji. W dowód uznania za działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przedstawicielom służb wręczono pamiątkowe ryngrafy. Podczas uroczystości przekazano także nowy sprzęt przeznaczony do działań z zakresu reagowania kryzysowego i ochrony ludności. 

Nawiązano również do zeszłorocznych podtopień i powodzi w Bielsku-Białej, podczas których to osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej pomagali w obliczu zagrożenia powodziowego na terenie Bielska-Białej.

Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie na co dzień współpracuje z Urzędem Miejskim oraz innymi służbami, biorąc udział w ćwiczeniach i szkoleniach przygotowujących do reagowania na sytuacje kryzysowe. Wszystkie te działania realizowane są z myślą o ochronie i bezpieczeństwie mieszkańców powiatu bielskiego.

tekst: mł. chor. Tomasz Mamica, foto; z archiwum miasta Bielsko-Biała

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej