Szkolenie zawodowe „Florystyka” w ramach projektu FERS
Cele projektu:
Głównym założeniem projektu jest przygotowanie osób odbywających karę pozbawienia wolności do skutecznego powrotu na rynek pracy i do społeczeństwa, po zakończeniu odbywania kary.
Realizacja tego zadania opiera się na podjęciu kompleksowych działań na rzecz poprawy motywacji osadzonych oraz ich zdolności do podjęcia zatrudnienia. Będzie to miało wpływ na ich funkcjonowanie w społeczeństwie poprzez wzmocnienie potencjału zawodowego.
Udział w szkoleniu o charakterze zawodowym
W ramach realizacji projektu skazane kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie Oddziale Zewnętrznym Warszawie-Bemowie wzięły udział w szkoleniu zawodowym „Florystyka”. Osadzone zdobyły nową wiedzę, umiejętności, oraz kwalifikacje zawodowe, zarówno poprzez zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Miały także okazję do kształtowania nawyku pracy oraz grupowej realizacji zadań.
Dzięki takim inicjatywom wspieramy rozwój lokalnego rynku pracy oraz promujemy ideę resocjalizacji przez pracę, co stanowi ważny krok ku społecznemu zaangażowaniu i redukcji wykluczenia społecznego.
Tekst: kpt. Małgorzata Chotkowska
Zdjęcia: st. szer. Paulina Kowalczyk, szer. Sandra Zakrzewska










