Finał akcji w okręgu bydgoskim
Akcja trwała od 8 stycznia do 8 marca br. Udział w niej wzięli mundurowi z Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim oraz Wejherowie, a także z Zakładu Karnego nr w Grudziądzu, Inowrocławiu, Koronowie, Kwidzynie, Potulicach, Sztumie i Włocławku oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy. 577 funkcjonariuszy z jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego oddało 266 litrów i 400 mililitrów krwi podczas trwania akcji.
Przykład bezinteresownej pomocy
Oprócz codziennych obowiązków związanych z zapewnieniem ochrony i bezpieczeństwa społeczeństwu, poprzez praworządne i humanitarne wykonywanie kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania oraz resocjalizację skazanych funkcjonariusze Służby Więziennej nie pozostają obojętni i wspierają banki krwi, której nie może zabraknąć.
Życie krwiodawców jest przykładem bezinteresownego poświęcenia dla dobra drugiego człowieka i jednocześnie dowodem na to, że wieloletnie i regularne oddawanie krwi jest bezpieczne, a jeśli uzależnia to tylko od czynienia dobra.
Drogocenny dar życia
Z roku na rok przybywa w naszych szeregach funkcjonariuszy odznaczonych odznaką ,,Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaki przyznawane są tym dawcom, którzy oddali min. 20 litrów krwi lub równoważną jej ilość składników krwi. Tym samym przyczynili się w wybitny sposób do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. To przykład bezinteresownej pomocy i jednocześnie dowód na to, że wieloletnie i regularne oddawanie krwi jest bezpieczne. Jeśli uzależnia to tylko od czynienia dobra.
tekst/ kolaż: mjr Agnieszka Wollmann
zdjęcia archiwum jednostek