Egzamin wieńczący szkolenie zawodowe na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim
Po kilkumiesięcznym okresie intensywnej nauki i praktycznego doskonalenia umiejętności, 105 funkcjonariuszy przystąpiło do egzaminu końcowego. Wszyscy słuchacze osiągnęli wynik pozytywny co otwiera przed nimi drogę do objęcia stanowiska w korpusie podoficerskim Służby Więziennej.
Prymusem szkolenia ze średnią ocen 4,94 została st. szer. Sylwia Gronkiewicz z Aresztu Śledczego w Częstochowie.
Zastępca Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Dominik Frister zwrócił uwagę, że uzyskanie pierwszego stopnia w korpusie podoficerskim to dopiero początek dalszej drogi zawodowej, wymagającej stałego podnoszenia kwalifikacji i gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Podkreślił, że osiągnięcie tego etapu jest efektem sumiennej pracy, zaangażowania i systematyczności słuchaczy, a także profesjonalizmu i oddania kadry dydaktycznej.
Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kariery!
zdjęcia: st. kpr. Paweł Jodka
tekst: por. Anna Grdesińska-Klink









