W dniu 19 września 2025 roku w Oddziale Zamiejscowym w Sulejowie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego szkolenia zawodowego na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim.

Po kilkumiesięcznym okresie intensywnej nauki i praktycznego doskonalenia umiejętności, 105 funkcjonariuszy przystąpiło do egzaminu końcowego. Wszyscy słuchacze osiągnęli wynik pozytywny co otwiera przed nimi drogę do objęcia stanowiska w korpusie podoficerskim Służby Więziennej.

Prymusem szkolenia ze średnią ocen 4,94 została st. szer. Sylwia Gronkiewicz z Aresztu Śledczego w Częstochowie.

Zastępca Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach mjr Dominik Frister zwrócił uwagę, że uzyskanie pierwszego stopnia w korpusie podoficerskim to dopiero początek dalszej drogi zawodowej, wymagającej stałego podnoszenia kwalifikacji i gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Podkreślił, że osiągnięcie tego etapu jest efektem sumiennej pracy, zaangażowania i systematyczności słuchaczy, a także profesjonalizmu i oddania kadry dydaktycznej.

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach kariery!

zdjęcia: st. kpr. Paweł Jodka

tekst: por. Anna Grdesińska-Klink

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej