12 maja 2026 r. w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej odbyło się trójstronne spotkanie Dyrektor Generalnej Służby Więziennej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie omówienia zasad wypłaty środków finansowych przeznaczonych na waloryzację uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych, z dniem 1 czerwca 2026 r. Szczegółowe informacje w powyższej sprawie zostaną niezwłocznie przekazane do jednostek organizacyjnych Służby Więziennej.

Ponadto w trakcie spotkania omówiono kwestie związane z wypłatą świadczenia mieszkaniowego m.in. ze wskazaniem , że środki na wypłatę świadczenia mieszkaniowego dla Funkcjonariuszy SW zabezpieczone są do końca roku w rezerwie celowej budżetu państwa. Wskazano również, że resort finansów, w oparciu o zalecenie Stałego Komitetu Rady Ministrów, stale dąży do zrównania regulacji prawnych dotyczących świadczenia mieszkaniowego we wszystkich służbach mundurowych, co też skutkuje ciągłą wymianą pism i wniosków, a to z kolei wpływa bezsprzecznie na sprawność postępowania.

ZKM

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej