Sukces Służby Więziennej na międzynarodowych zawodach strzeleckich
Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Służby Więziennej, którą tworzyli:
mjr Mariusz Żyła – specjalista działu ochrony Aresztu Śledczego w Bytomiu,
ppor. Grzegorz Hyra – specjalista działu ochrony Zakładu Karnego w Herbach,
sierż. Dominik Galeja – młodszy inspektor zakładu dydaktycznego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.
Zawody miały na celu nie tylko uczczenie 100. rocznicy powstania Grobu Nieznanego Żołnierza, ale także integrację funkcjonariuszy, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz popularyzację strzelectwa sportowego. Rywalizacja obejmowała pięć wymagających konkurencji: strzelanie z pistoletu Glock 17, karabinka AK-47, karabinka sportowego bocznego zapłonu, pistoletu maszynowego Scorpion oraz strzelby powtarzalnej.
Reprezentanci Służby Więziennej zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia, osiągając znakomite wyniki. Drużyna okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji strzelania z pistoletu maszynowego, zdobywając I miejsce. Indywidualnie w tej konkurencji III miejsce wywalczył mjr Mariusz Żyła.
Równie dobrze funkcjonariusze poradzili sobie w strzelaniu z pistoletu Glock 17, gdzie drużyna zajęła II miejsce, a ppor. Grzegorz Hyra uplasował się tuż za podium, zajmując IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Udział i sukcesy funkcjonariuszy Służby Więziennej w zawodach potwierdzają ich wysokie kompetencje oraz profesjonalizm, a także stanowią istotny element budowania współpracy i integracji pomiędzy służbami mundurowymi.









