AKTUALNOŚCI
Sierpniowy numer „Forum Penitencjarnego”
Cześć obrońcom Warszawy, Ławeczka dla powstańca – więziennicy oddają hołd poległym i żyjącym powstańcom warszawskim.
Bo liczy się funkcjonariusz i bezpieczeństwo – mówi w rozmowie miesiąca prof. dr n. med. Beata Janas, kierownik Zespołu Medycyny Pracy i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.
Po turnusie wracam do pracy, Strzał w dziesiątkę – to teksty o turnusach profilaktyczno-zdrowotnych prowadzonych w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Olszanicy, gdzie naprawdę można odpocząć, nie tylko od służbowej codzienności.
Rybiccy, czyli służba i miłość – st. kpr. Agnieszka (matka), ppor. Robert (ojciec), ppor. Aleksandra (córka), przy czym ojciec i córka to tegoroczni absolwenci szkolenia oficerskiego.
Chudobczyce – tu świadczą życiem – tego tekstu nie trzeba opisywać, trzeba go po prostu przeczytać.
Warsztaty pełne emocji – osadzeni z koszalińskiego ozetu wzięli udział w zajęciach teatralnych z prawdziwym reżyserem.
Przywracać ich do świata – psychiatra z krakowskiego aresztu mjr Mariusz Patla opowiada o swojej 27-letniej służbie na styku medycyny, prawa i ludzkiego dramatu.
Więzienie bez murów, pełne roboty – ruchome ośrodki pracy to zapomniana reforma więziennictwa sprzed 90 lat.
Wypoczynek to konieczność – pozwól sobie na relaks, zwolnij, wyluzuj i zaplanuj choćby kilkudniowy urlop.