Funkcjonariusze z medalami na zawodach pływackich
5 maja 2026 roku na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Włochy rozegrano VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych imienia komisarza Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. W tej prestiżowej rywalizacji, gromadzącej funkcjonariuszy formacji mundurowych z całego kraju, nie zabrakło funkcjonariuszy Służby Więziennej.
St. szer. Patrycja Piesecka z działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Wojkowicach stanęła na podium dwukrotnie. W kategorii kobiet do 39 lat wywalczyła srebrny medal na dystansie
Równie imponujący wyniki uzyskał mł. chor. Mateusz Skibiński, zastępca dowódcy zmiany działu ochrony Aresztu Śledczego w Mysłowicach. Funkcjonariusz sięgnął po trzy srebrne medale w kategorii wiekowej 39 lat i młodsi na dystansach
oprac. AK
zdjęcia archiwum









