Przedstawiciele kadry Ośrodka oraz chętni uczestnicy szkolenia zawodowego w korpusie podoficerskim, wzięli udział w biegu na dystansie 5 kilometrów, organizowanym w ramach wirtualnego Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą”.

W wirtualnym biegu udział może wziąć każdy, a bieg odbywać się może w dowolnym miejscu na świecie w okresie 19-25.01.2026 roku. Minimalna długość trasy do pokonania to 5 km.

Bieg odbył się w dniu 22 stycznia, w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Trasa prowadziła urokliwymi leśnymi ścieżkami, położonymi w niedalekim sąsiedztwie terenu Ośrodka. Choć temperatura odczuwalna sięgała do - 8°C, a na trasie miejscami było ślisko, pozytywna atmosfera i wspólny cel sprawiły, że udało się bezpiecznie pokonać dystans.

Udział funkcjonariuszy w wydarzeniu był wyrazem solidarności oraz gotowości do niesienia pomocy innym. Wspólne pokonanie dystansu stało się nie tylko formą wsparcia szczytnego celu, ale także doskonałą okazją do budowania relacji, promowania zdrowego stylu życia oraz aktywnego i wartościowego spędzania czasu wolnego.

Takie inicjatywy pokazują, że służba to nie tylko realizacja zadań zawodowych, ale również wspólne działania oparte na empatii, współpracy i wrażliwości społecznej.

 

tekst: por. Anna Grdesińska-Klink

zdjęcia: ppłk Dominik Frister, por. Anna Grdesińska-Klink

plakat WOŚP - https://www.wosp.org.pl/

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej