W niedzielę 6 października 2019 r. w Kaliszu, odbył się XXXIX Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza, pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Tradycją jest, że odbywa się on w pierwszą niedzielę października. Spośród 1126 zgłoszonych uczestników, bieg ukończyło 945 zawodników

Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej

W ramach Ptolemeusza, po raz szósty został rozegrany Ogólnopolski Bieg na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W biegu wystartowało dziewięciu funkcjonariuszy Służby Więziennej, w tym trzech funkcjonariuszy z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej – wszyscy wystartowali i ukończyli bieg.

XXXIX Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza został wytyczony na atestowanej trasie. Jego licząca dwie pętle po 5 km trasa wiodła od Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu do Ronda Ptolemeusza, dalej Nowym Światem do Rogatki, następnie ul. Górnośląską do Wieży Ciśnień i tam po nawrocie ul. Górnośląską do Rogatki, następnie ul. Śródmiejską do Złotego Rogu i do Teatru.

Zwycięzcy VI Ogólnopolskiego Biegu na 10 km o Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu (wg czasów netto):

3. Adrian Czaja, ZK Głogów - czas 00:38:36

Wśród funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu startujących w XXXVII Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza po pokonaniu liczącej 10 km trasy na mecie kolejno meldowali się odpowiednio w kategoriach:

Kat. Kobiety

Izabela Wierzchowska          00:39:36 59 miejsce, 7 kat. Kobiet (1 w K-30); SW K 1 miejsce

Kat. Mężczyźni

Adam Wierzchowski            00:41:33 89 miejsce, (33 w kat. M-40); SW M 4 miejsce

Tadeusz Marciniak               00:48:45 352 miejsce, (106 w kat. M-30); SW Mmiejsce

Więcej o samym biegu i historii jego poprzednich edycji możemy przeczytać na stronie www.biegptolemeusza.pl