W Areszcie Śledczym we Wrocławiu zrealizowano kolejną edycję kursu zawodowego dla osadzonych pn. „Technolog robót wykończeniowych”.

Kurs prowadzony był przez Ośrodek Szkolenia w Koszalinie Polskiej Grupy SW Przedsiębiorstwa Państwowego.

Jego celem głównym było teoretyczne i praktyczne przygotowanie osadzonych do pracy w zawodzie technologa. Celem pośrednim była eliminacja barier w dostępie osadzonych do zatrudnienia, podnoszenie ich poziomu integracji społecznej, nabycie umiejętności niezbędnych do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, a w szczególności teoretyczne i praktyczne przygotowanie osób pozbawionych wolności do podjęcia pracy na wyżej wymienionym stanowisku.

Podczas zajęć skazani nabywali umiejętności wykonywania prac przygotowawczych, doboru narzędzi i materiałów, prac montażowych, organizowania czasu pracy oraz przepisów BHP. Kurs zakończył się egzaminem, a kwalifikacje zostały potwierdzone stosownym świadectwem.

 

Tekst i zdjęcia: por. Ewa Szeliga

 

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej