Dnia 13 grudnia br. na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu odbyło się spotkanie osadzonych z rodzinami.

Spotkanie odbyło się w ramach programu readaptacji społecznej "Kontakt z wolnością".

Wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ pozwoliło rodzinom wspólnie spędzić czas w atmosferze bliskości, spokoju i przedświątecznej życzliwości. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o podtrzymywaniu i wzmacnianiu więzi rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem relacji ojcowskiej. Wspólnie spędzony czas sprzyjał refleksji nad rolą ojca, odpowiedzialnością rodzicielską oraz znaczeniem obecności i zaangażowania w życie dzieci, mimo trudnych okoliczności.

Dla najmłodszych uczestników spotkanie z ojcami w mikołajkowej, świątecznej oprawie było okazją do przeżywania radości ze wspólnego czasu razem. W trakcie wydarzenia panowała ciepła, rodzinna atmosfera, a wspólne rozmowy oraz śpiewanie kolęd pozwoliły uczestnikom choć na chwilę poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W wydarzeniu uczestniczył kapelan więzienny ks. Robert Żukowski, siostry zakonne oraz wolontariusze z grupy Zacheuszki, którzy włączyli się w organizację spotkania i zadbali o jego świąteczny charakter. 

Organizacja Mikołajkowego spotkania rodzinnego wpisuje się w działania podejmowane przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego na rzecz resocjalizacji i readaptacji społecznej osób skazanych. Możliwość wspólnego przeżywania świątecznego czasu z dziećmi przypomniała osadzonym o znaczeniu rodziny i wartościach, które mogą stanowić fundament pozytywnych zmian.

Więcej o świętach w trakcie izolacji penitencjarnej w podcasie Radia Eska Wrocław.

Zapraszamy do odsłuchania!

https://www.facebook.com/eskawroclawnews/videos/1563823394657172/?vh=e&fs=e&mibextid=wwXIfr&rdid=B3YEc3QSQT6NOm1Z#

 

Tekst: mł. chor. Magdalena Podhorodecka, por. Ewa Szeliga 

Zdjęcia: mjr Łukasz Michalski 

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej