Mikołajkowe spotkanie z rodzinami - święta w izolacji
Spotkanie odbyło się w ramach programu readaptacji społecznej "Kontakt z wolnością".
Wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ pozwoliło rodzinom wspólnie spędzić czas w atmosferze bliskości, spokoju i przedświątecznej życzliwości. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o podtrzymywaniu i wzmacnianiu więzi rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem relacji ojcowskiej. Wspólnie spędzony czas sprzyjał refleksji nad rolą ojca, odpowiedzialnością rodzicielską oraz znaczeniem obecności i zaangażowania w życie dzieci, mimo trudnych okoliczności.
Dla najmłodszych uczestników spotkanie z ojcami w mikołajkowej, świątecznej oprawie było okazją do przeżywania radości ze wspólnego czasu razem. W trakcie wydarzenia panowała ciepła, rodzinna atmosfera, a wspólne rozmowy oraz śpiewanie kolęd pozwoliły uczestnikom choć na chwilę poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W wydarzeniu uczestniczył kapelan więzienny ks. Robert Żukowski, siostry zakonne oraz wolontariusze z grupy Zacheuszki, którzy włączyli się w organizację spotkania i zadbali o jego świąteczny charakter.
Organizacja Mikołajkowego spotkania rodzinnego wpisuje się w działania podejmowane przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego na rzecz resocjalizacji i readaptacji społecznej osób skazanych. Możliwość wspólnego przeżywania świątecznego czasu z dziećmi przypomniała osadzonym o znaczeniu rodziny i wartościach, które mogą stanowić fundament pozytywnych zmian.
Więcej o świętach w trakcie izolacji penitencjarnej w podcasie Radia Eska Wrocław.
Zapraszamy do odsłuchania!
Tekst: mł. chor. Magdalena Podhorodecka, por. Ewa Szeliga
Zdjęcia: mjr Łukasz Michalski









