Funkcjonariusze Aresztu Śledczego we Wrocławiu w dniu 11.11.2018r. brali udział w Narodowym Biegu 100-lecia zorganizowany w ramach V Biegu Ulicznego im. Świętego Marcina w Kępnie. W biegu wystartowało ponad 300 osób. Start 10 kilometrowego biegu zaplanowany był symbolicznie na godzinę 11:11. Tuż przed startem w biało-czerwonych koszulkach stanęli obok siebie amatorzy, wyczynowcy, pasjonaci oraz funkcjonariusze służb mundurowych, którzy wspólnie odśpiewali hymn narodowy.

Podczas biegu wyodrębniona była dodatkowa klasyfikacja dla służb mundurowych, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Bieg ukończyło łącznie 40 Funkcjonariuszy Służby Więziennej z różnych formacji mundurowych, z czego 11 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych reprezentowało Służbę Więzienną. Służba Więzienna była drugą co do liczebności formacją mundurową biorącą udział w biegu, liczebnością ustąpiliśmy miejsca jedynie Straży Pożarnej.

Ostatecznie Funkcjonariusze Aresztu Śledczego we Wrocławiu w duchu sportowej rywalizacji osiągnęli bardzo dobre rezultaty:
por. Justyna Wojciechowicz z czasem 00:55:43 zajęła 34 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych (OPEN), czas ten pozwolił na zajęcie III Miejsca w Kategorii Kobiet Służb Mundurowych;

por. Marek Meliński z czasem 00:42:16 zajął 10 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych (1-szy funkcjonariusz SW na mecie);

szer. Sebastian Ladziński z czasem 00:43:03 zajął 11 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych (2-gi funkcjonariusz SW na mecie);
st.kpr. Dominik Uryga z czasem 00:44:40 zajął 15 miejsce w klasyfikacji służb mundurowych (4 funkcjonariusz SW na mecie).

Wyniki naszych Funkcjonariuszy niesamowicie cieszą i dają dalszą motywację do treningów, aby w kolejnym sezonie biegowym poprawić obecne rezultaty.