W odpowiedzi na zaproszenie Nadleśnictwa Wejherowo, mjr Dorota Boguszewicz – Dyrektor Aresztu Śledczego w Wejherowie, wspólnie z przedstawicielami powiatu i służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej przyłączyła się do akcji sadzenia lasu w ramach projektu realizowanego przy współpracy z Lasami Państwowymi: „Sadzimy. Razem z naturą”.

Po instruktażu wspólna praca

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego instruktażu dotyczącego zasad prawidłowego sadzenia drzew. Po jego zakończeniu uczestnicy przystąpili do wspólnej pracy w terenie, aktywnie włączając się w działania na rzecz środowiska naturalnego.

Ogólnopolska akcja

Wydarzenie w Leśnictwie Sławutówko było częścią ogólnopolskiej inicjatywy, w ramach której leśnicy z całego kraju zaprosili przedstawicieli różnych instytucji do udziału w odnawianiu zasobów leśnych.

Bezpośrednie spotkanie

Wspólne sadzenie lasu było okazją do bezpośredniego spotkania z Leśnikami, którzy z pasją opowiadali o swojej pracy oraz potrzebach współczesnych lasów.

Integracja i wymiana doświadczeń

Uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedze na temat gospodarki leśnej, ochrony przyrody oraz wieloletnich doświadczeń osób na co dzień dbających o środowisko naturalne. Przedsięwzięcie było również doskonałą okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym oraz wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych formacji mundurowych.

Wzmocnienie współpracy

Wspólne działania w otoczeniu przyrody sprzyjały budowaniu świadomości ekologicznej i wzmacnianiu współpracy między instytucjami działającymi na rzecz społeczeństwa.

 

Tekst/ zdjęcie: mjr Urszula Olszewska

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej