Data publikacji:

11.03.2026

AKTUALNOŚCI

Działania w ramach Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego obejmują coraz szersze grono skazanych.

W starogardzkim areszcie sukcesywnie zwiększa się grono uczestników projektu pn. „Kompleksowe działania szkoleniowo-aktywizacyjne mające na celu przygotowanie osób odbywających karę pozbawienia wolności do skutecznego powrotu na rynek pracy i do społeczeństwa” finansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027.

FERS

Działania w ramach FERS dynamicznym krokiem rozpoczęły 2026 rok w starogardzkim areszcie. Z początkiem stycznia grono osadzonych skorzystało z indywidualnego poradnictwa  zawodowego. Styczeń i luty zrealizowano kolejne edycje zajęć grupowych aktywizacji zawodowej, po czym w lutym skazani wzięli udział w kursach zawodowych „Opiekun osoby zależnej” oraz „Technolog robót wykończeniowych”. Każde szkolenie zakończone było egzaminem potwierdzającym zdobyte kwalifikacje oraz uzyskaniem zaświadczenia respektowanego na rynku pracy. Łącznie z pełnego zakresu działań w ramach uczestnictwa w projekcie skorzystało pomyślnie 20 skazanych.

Tempo realizacji założeń projektu nie spada – z początkiem marca kolejni skazani dołączyli do projektu. Aktualnie trwa kolejna edycja zajęć grupowych aktywizacji zawodowej, a przed nami w drugiej połowie marca realizacja kursu zawodowego „Technolog robót wykończeniowych”.

Udział w działaniach w ramach projektu stanowi istotne wsparcie w procesie resocjalizacji i znacząco zwiększa szanse skazanych na odnalezienie się w warunkach wolnościowych. Program jest realizowany w ramach działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Oficjalna strona internetowa poświęcona programowi: Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego - Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (rozwojspoleczny.gov.pl)

 

Tekst/ zdjęcia: st. chor. Magdalena Bogun-Talaśka

 

logotypy FERS.jpg