W dniu 23.04.2026 r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Słupsku w ramach edukacji prawnej odwiedzili uczniów Technikum Leśnego w Warcinie.

Na zaproszenie dyrekcji Technikum Leśnego w Warcinie im. prof. Stanisława Sokołowskiego funkcjonariusze Areszt Śledczego w Słupsku spotkali się z młodzieżą przebywającą w tamtejszym internacie.

Podczas spotkania omówiono zadania realizowane przez Służbę Więzienną, a także zaprezentowano szkolenie i specyfikę pracy psa specjalnego, wykorzystywanego w codziennej służbie. Istotnym elementem prelekcji było również zwrócenie uwagi na konsekwencje prawne i zdrowotne związane z zażywaniem oraz posiadaniem środków psychoaktywnych.

Spotkanie miało na celu promowanie postaw odpowiedzialności i bezpieczeństwa wśród młodzieży, a także rozwijanie świadomości prawnej oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych.

 

Tekst/zdjęcia: mjr Artur Rajkowski

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej