W dniu 8 maja w Słupsku odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Zwycięstwa.

W dniu 8 maja w Słupsku, na Placu Zwycięstwa pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Zwycięstwa. Tegoroczne obchody miały szczególny wymiar, ponieważ przypadały w 81. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

W trakcie uroczystości przedstawiciele władz samorządowych, żołnierze oraz reprezentanci służb mundurowych oddali hołd wszystkim bohaterom tamtych wydarzeń – żołnierzom walczącym na frontach II wojny światowej, uczestnikom ruchu oporu, członkom Polskiego Państwa Podziemnego, a także ludności cywilnej, która poniosła tragiczną ofiarę wojny.

Obchody były wyrazem pamięci, szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny oraz tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za pokój i niepodległość.

 

Tekst: mjr Artur Rajkowski

Zdjęcia: GP24, Obserwator Słupski

 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej