Teatr Kurtyna odsłania prawdę o uzależnieniach….
W ramach programu resocjalizacyjnego z zakresu profilaktyki uzależnień, grupa skazanych uczestniczyła w spektaklu teatralnym wystawionym przez krakowski Teatr Kurtyna.
Jednym z problemów poruszanych podczas przedstawienia był problem uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a więc jednej z głównych przyczyn wchodzenia przez skazanych w konflikt z prawem. Często w życiu codziennym uzależnienie kończy się depresją, co także zostało jasno przekazane osadzonym w wystawianej sztuce.
Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami, co świadczy o pozytywnym odbiorze tej sztuki przez skazanych. To kolejne przedstawienie, które jest dowodem na to, że warto prowadzić oddziaływania profilaktyczne poprzez sztukę.
Tekst: por. Aneta Baran
Zdjęcia: ppor. Marcin Obremski
Na zdjęciu widoczni skazani podczas przedstawienia Teatru Kurtyna.
Rozmiar: 113.8 kB
Na zdjęciu widoczni skazani podczas przedstawienia Teatru Kurtyna.
Rozmiar: 107.0 kB
Na zdjęciu widoczni skazani podczas przedstawienia Teatru Kurtyna.
Rozmiar: 113.5 kB









