Osadzone przygotowały prezenty dla podopiecznych – gest solidarności

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych osadzone z oddziałów zewnętrznych Aresztu Śledczego w Opolu przygotowały dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach własnoręcznie wykonane prezenty – symbol pojednania i ludzkiej życzliwości.

Prezenty przekazali w imieniu osadzonych wychowawcy z Oddziału Zewnętrznego w Turawie i Oddziału Zewnętrznego w Opolu Aresztu Śledczego w Opolu wraz kierownictwem jednostki. To już kolejna taka inicjatywa promująca odpowiedzialność społeczną. Poprzednia wizyta miała miejsce w Dniu Kobiet, kiedy to osadzone odwiedziły podopieczne placówki, przynosząc ze sobą nie tylko drobne upominki, ale też uczestnicząc we wspólnym tworzeniu biżuterii oraz dekoracji świątecznych.

Te spotkania, organizowane przez Służbę Więzienną we współpracy z placówkami opiekuńczymi, mają na celu nie tylko pomoc podopiecznym domów, ale przede wszystkim pracę nad zmianą postaw samych skazanych. Takie wizyty dają osadzonym możliwość odwzajemnienia się dla społeczeństwa, budowania poczucia własnej wartości i przydatności.

zdjęcia: ppłk Magdalena Jankowska-Guściora

tekst. chor. Anna Opiatowska 

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej