Dzień Pamięci Ofiar Katyńskich
13 kwietnia jest obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 r. niemieckie radio poinformowało o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Sejm święto uchwalił w 2007 r., aby w ten sposób oddać cześć ofiarom tamtej zbrodni. Dziś łączymy się w refleksji nad tragicznymi wydarzeniami, które na zawsze wpisały się w historię Polski.
Podczas obchodów organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Opolu ppłk Krzysztof Sitnik w towarzystwie przedstawicieli innych formacji mundurowych oddał hołd oraz złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Opolu. Uroczystość została objęta patronatem honorowym Wojewody Opolskiego Pani Moniki Jurek.
tekst i zdjęcia: chor. Anna Opiatowska









