Vivat 3 Maja!
Wojewódzkie obchody upamiętniające podpisanie drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji, odbyły się w wyjątkowej i uroczystej atmosferze.
Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która celebrowana była w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz Pocztu Sztandarowego oraz Kompanii Honorowej Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie pod Kolumnę Orła Białego.
Apel pamięci oddany w 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność i suwerenność Rzeczpospolitej Polskiej. To święto, które nakazuje dbać o wspólna Ojczyznę.
Główne uroczystości odbyły się na Placu Konsulatu Polskiego, gdzie przedstawiciele m.in. administracji państwowej, służb mundurowych i mieszkańcy Olsztyna złożyli wieńce i wiązanki na cześć i chwałę umiłowanej Ojczyźnie. Uroczyste podniesienie flagi państwowej dopełniła salwa honorowa.
zdjęcia i tekst: mł. chor. Monika Sołtysiak









