W 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie, mjr Gaweł Gałdziński wziął udział w uroczystościach, które odbyły się na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie.

Wojewódzkie obchody upamiętniające podpisanie drugiej na świecie i pierwszej w Europie konstytucji, odbyły się w wyjątkowej i uroczystej atmosferze.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która celebrowana była w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz Pocztu Sztandarowego oraz Kompanii Honorowej Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie pod Kolumnę Orła Białego.

Apel pamięci oddany w 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność i suwerenność Rzeczpospolitej Polskiej. To święto, które nakazuje dbać o wspólna Ojczyznę.

Główne uroczystości odbyły się na Placu Konsulatu Polskiego, gdzie przedstawiciele m.in. administracji państwowej, służb mundurowych i mieszkańcy Olsztyna złożyli wieńce i wiązanki na cześć i chwałę umiłowanej Ojczyźnie. Uroczyste podniesienie flagi państwowej dopełniła salwa honorowa.
 

zdjęcia i tekst: mł. chor. Monika Sołtysiak

Generuj pdf
Znajdź nas również na
Serwis Służby Więziennej