W Muzeum Kinematografii...
W ramach prowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej oddziaływań resocjalizacyjnych, skazani przebywający w Areszcie Śledczym w Łodzi mają możliwość uczestnictwa w zajęciach kulturalno-oświatowych na podstawie art. 91 pkt. 4 Kodeksu Karnego Wykonawczego.
W dniu 12 marca br. grupa osób pozbawionych wolności, w ramach w/w zajęć zwiedzała Muzeum Kinematografii w Łodzi. Zajęcia w muzeum miały na celu integrację osadzonych ze światem kultury, edukację filmową oraz wzmacnianie kompetencji społecznych poprzez rozwój umiejętności komunikacyjnych i krytycznego myślenia.
Zwiedzanie muzeum- poznanie ekspozycji dotyczącej historii polskiej i światowej kinematografii, z naciskiem na dziedzictwo filmowe Łodzi stanowi istotny element procesu readaptacji społecznej skazanych.
Zajęcia kulturalno-oświatowe odgrywają kluczową rolę w procesie resocjalizacji osób pozbawionych wolności. Umożliwiają rozwój intelektualny i emocjonalny, co sprzyja zmianie postaw skazanych. Uczą norm społecznych, co pomaga w lepszym funkcjonowaniu po wyjściu na wolność. Redukują ryzyko powrotu do przestępczości, ponieważ uczestnicy zdobywają nowe umiejętności i sposoby spędzania wolnego czasu. Skazani zyskują nowe perspektywy oraz motywację do zmiany swojego życia po odbyciu kary.
Tekst: ppor. Daria Sadowska
Zdjęcia: st. szer. Karolina Jędrzejczak









