„Nasza krew- nasza ojczyzna”
05 grudnia 2025r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Łodzi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Nasza krew- nasza ojczyzna”.
W trosce o zdrowie i życie drugiego człowieka, a także kierując się wartościami, które od lat wpisane są w służbę funkcjonariuszy Służby Więziennej, przedstawiciele Aresztu Śledczego w Łodzi aktywnie włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi, przekazując ją w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze, którzy dobrowolnie i bezinteresownie oddali krew, wspierając tym samym pacjentów wymagających leczenia i transfuzji.
Udział w ogólnopolskiej kampanii „Łączy nas krew, która ratuje życie” jest wyrazem solidarności i gotowości niesienia pomocy osobom potrzebującym. Inicjatywa ta stanowi także okazję do promowania idei krwiodawstwa wśród funkcjonariuszy, pracowników oraz społeczności lokalnej, a przede wszystkim uświadamia, jak wielką wartość ma każdy oddany litr krwi.
Służba Więzienna od wielu lat wspiera działania prospołeczne i charytatywne, a honorowe oddawanie krwi jest przykładem odpowiedzialnej postawy i zaangażowania w działania ratujące życie. Funkcjonariusze podkreślają, że udział w akcji jest zarówno zaszczytem, jak i obowiązkiem wynikającym z etosu służby – służby drugiemu człowiekowi.
por. Daria Sadowska









